
Склад
полімерцементна суміш з мінеральними наповнювачами та органічними модифікаторами
Витрата води
5,5 л води на 25 кг сухої суміші
Час використання розчинової суміші
не менше 120 хвилин
Температура застосування розчинової суміші
від +5 °C до+30 °C
Температура експлуатації
від −5 °C до +70 °C
Міцність зчеплення з основою (повітряно-сухі умови)
приблизно 0,7 МПа
Морозостійкість
не менше 50 циклів
Паропроникність
не менше 0,1 мг/(м · год · Па)
Коефіцієнт водопоглинання
не більше 0,6 кг/(м2 · год0,5)
Границя міцності на стиск (через 28 діб)
не менше 4 МПа
Витрата сухої суміші
– наклеювання плит: приблизно 6,0 кг/м2;
– улаштування захисного армованого шару: приблизно 4–6 кг/м2
Суміш CHEMICOL 100 SE призначена для приклеювання пінополістирольних плит при утепленні фасадів будівель і споруд.
- Підготовка основи поверхні. Здійснюється згідно ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013 і ДСТУ-Н Б В.2.6-212:2016. Поверхня має бути бути сухою, міцною, рівною, з низьким та однорідним водопоглинанням. Перед застосуванням сухої суміші поверхню очищають від пилу, напливів, масляних плям та інших речовин, що зменшують адгезію. За необхідності поверхню відремонтувати, застосовуючи матеріали CHEMIPLAST згідно з призначенням.
- Приготування розчиної суміші. В чисту ємність наливається вода (температура води від +15 °С до +20 °C) з розрахунку 0,22 л на 1 кг сухої суміші (5,5 л на 25 кг), поступово додати суху суміш та перемішати будівельним міксером до отримання однорідної маси без грудок. Витримати розчинну суміш приблизно 5 хвилин, після чого знову перемішати.
- Проведення робіт. Використовувати розчинену суміш можна протягом не менш як 120 хвилин. Приклеювання пінополістирольних плит .Залежно від стану огороджувальних конструкцій фасаду вибирається один із таких способів наклейки пінополістирольних плит. Смуговий – якщо поверхня стіни має нерівності до 5 мм, розчинна суміш наноситься на поверхню плити у вигляді смуг на відстані 20 мм від країв по всьому периметру плити, а потім посередині. Смуги, нанесені по периметру, повинні мати розриви, щоб при наклеюванні плит не утворювалися повітряні пробки. Маячковий – якщо поверхня стіни має нерівності до 15 мм, розчинна суміш наноситься на поверхню плити на відстані 20 мм від країв по всьому периметру плити у вигляді смуг шириною 60 мм і висотою 20 мм, а потім посередині плити в вигляді маячків з розрахунку 5-8 штук діаметром близько 100 мм і висотою 20 мм на плиту розміром 0,5 х 1,0 м. Смуги, нанесені по периметру, повинні мати розриви. Суцільний – якщо поверхня стіни має нерівності до 3 мм, розчинна суміш наноситься по всій поверхні плити зубцюватим шпателем з розміром зуба 10 х 10 мм. Після нанесення розчинної суміші плиту необхідно відразу встановити в проектне положення і притиснути. Зусилля при притисненні повинно бути таким, щоб розчинна суміш розподілилася між основою і плитою мінімум на 40%. Плити необхідно приклеювати впритул одна до іншої в одній площині, не допускаючи збігу вертикальних швів. Залишки розчинної суміші необхідно видалити за допомогою шпателя до її затвердіння. Після закінчення 3 діб після приклеювання слід приступати до додаткового механічного кріплення пінополістирольних плит фасадними дюбелями і улаштування армованого захисного шару.