утеплення будинку 2019
26.04 / 2019

Утеплення будинку в 2019: Що обрати?

Cучасне утеплення будинку: Що обрати?

 

Як і чим правильно утеплити фасад будинку та не витрачатись після цього кожні п’ять років? Нові тенденції та новинки для утеплення будинку. Як при мінімальних затратах – отримати утеплення на 20 років. Відповіді на усі запитання у цій статті.

 

Утеплення будинків стає все більш актуальним, що пов’язано перед усім зі збільшенням цін на енергоносії.

У зв’язку з чим в Україні з’являються все нові і нові системи утеплення будинків та пропозиції про утеплення. Але, у реальності, економлячи на утепленні, через п’ять років теплоізоляційний шар повністю втрачає свої енергоощадні властивості, що називається процесом самообдурення.

Тому, важливим є правильний вибір матеріалів для утеплення приватного будинку, порівняння їх властивостей, характеристик та співвідношення між ціною та якістю.

 

1. Пінопласт чи мінеральна вата для утеплення будинку

 

Більшість будинків в Україні утепляються саме одним з цих двох типів утеплювачів.

В даній таблиці наглядно подані переваги та недоліки кожного з утеплювачів:

 

Властивість Пінополістирол Мінеральна вата
Ціна ++ ++
Стійкість до горіння + +++
Паропроникність + +++
Легкість монтування +++ ++
Коефіцієнт теплопровідності +++ +++
Екологічність ++ ++
Довговічність ++ +++

Ціна. По цьому параметру утеплювачі знаходяться в однаковому ціновому діапазоні. Кінцева вартість піностирольних плит та мінераловатних залежить від їх щільності, марки та бренду. Правильний вибір дозволить зробити процес утеплення будинку більш легким для вашого гаманця.

 

Стійкість до горіння. У цьому параметрі пінополістирол значно поступається мінеральноватним плитам, які залишаються стійкими до займання до температури у 1000°C. Тоді як, пінополістирол не тільки легко плавиться, але і швидко самозаймається. Хоча спеціальний пінопласт з антипіренів і гарантує деяку стійкість до горіння, але лише на певний проміжок часу. На відео нижче продемонстроване тестування горіння полістиролу (пінопласту) та мінеральної вати (скловати).

 

Паропроникність. Використання мінеральної вати дозволяє забезпечити вільне пропускання повітряного пару, що створює ефект “дихання стін” в утепленому будинку.

 

Легкість монтування. Пінополістирольні плити є більш універсальніші, їх можна легко різати, змінюючи їх форму для влаштування теплоізоляційного шару будь-якої форми. Один недолік пінопласту у порівнянні з мінеральної вати це створення на стиках з’єднань пінопласту проходу холодних потоків. Проте, ця проблема легко вирішується використанням пінопласту Г-подібної форми. Тоді як у мінераловатних плит такої проблеми, взагалі не виникає.

 

коефіцієнти теплопровідності різних матеріалів

 

Коефіцієнт теплопровідності. Особлива структура пінопласту – закриті пори з повітрям, дозволяють йому на довго затримувати тепло. Тоді як волокниста структура мінеральної вати є більш схильною до пропускання теплого повітря в сторону холодного, тут діє простий закон теплопровідності. У мінеральної вати просто відсутні закриті пори, тому тепло з приміщення втрачається швидше.

утеплення будинку пінопластом

ППС володіє структурою із закритими порами, що забезпечує хорошу теплоізоляцію

 

Екологічність. Колись пінопласт був не зовсім екологічним матеріалом, адже в його виробництві використовувались фреони, але із ростом вимог до екологічності матеріалів у Європі та Світі, від фреону відмовились. Сьогодні, пінопласт є абсолютно безпечним для використання на ззовні.

Довговічність. На рахунок довговічності усе залежить від правильного виконання робіт з утеплення та використання лише якісних матеріалів, таким чином якісно виконані роботи з утеплення будинку можуть забезпечити ефективність утеплених фасадів, що з мінераловатних плит, що з пінополістиролу, на тремін, більше 20 років.

 

Коли утеплювати пінопластом?

  • При утепленні фундаментів та різних споруд, що знаходяться чи можуть контактувати із мокрою землею. Такі погодні умови ніяк не повпливають на властивості пінопласту;
  • Теплоізоляція пінополістиролом можна здійснювати, як всередині так і ззовні приміщень;
  • Підлога і перекриття між поверхами, добре теплоізолюються пінополістирольними плитами.

 

Коли утеплювати мінеральною ватою?

  • Усі типи каркасних будинків найкраще утеплювати мінеральною ватою, що збільшить тепло- та шумоізоляцію приміщень. Скловата може покрити будь-яку геометрію поверхні, для неї це не проблема;
  • Для приміщень, що містять високотемпературне обладнання (котли, печі і тп.), базальтові плити витримують температури до 1000°C;
  • При теплоізоляції горищ, мансарди, перекриття та дахових приміщень, тут обов’язковим є використання скловолокна для утеплення, важливим є залишення простору для вентиляції повітря при влаштуванні теплоізоляційного шару;
  • Для дерев’яних будинків мінеральній ваті альтернатив немає, вона дозволить максимально зберегти природні властивості дерева.

 

2. Вибір ефективного утеплювача для утеплення цілого будинку

При виконанні робіт з утеплення будинку часто нехтують рекомендаціями та властивостями утеплювачів, укладаючи утеплювач за принципом “чим більше – тим краще”. Таким чином, витрачаються не тільки гроші, але і вся ефективність такого утеплення.

В наведеній таблиці нижче наведені основні частини будинку та найефективніші типи теплоізоляційних матеріалів для них:

 

Частина будинку Характеристика Рекомендований ізоляційний матеріал
Фундамент Найбільш ефективним способом теплоізоляції споруд, що контактують із землею є так звана "теплоізоляція по периметру". Екструдований пінополістирол, товщина від 5 до 10 см
Підлога на першому поверсі Для забезпечення стандартів теплоізоляції, теплоізоляція підлоги на першому поверсі має бути виконана, у вигляді декількох шарів: підлога, підстильний шар, шар утеплювача і основа. Екструдований полістирол 3-5 см, Поліуретанові плити 5 см та шар керамзиту 1 см
Зовнішні стіни Для зовнішніх стін найкращим типом теплоізоляції є теплоізоляція шаром пінополістиролу та мінеральної вати. Пінополістирол 10-25 см, Мінераловатні плити 10-25 см
Стеля Стеля між двома житловими поверхами або між мансардою і житловим поверхом, найчастіше ізолюються за шумоізоляційними та пожежними вимогами. Мінеральна вата 5-15 см
Дахи Неправильна теплоізоляція даху або її відсутність може призвести до втрат тепла у розмірі від 10 до 15%. Мінеральна вата 15-30 см

 

Утеплення фундаменту

Утеплення по периметру полягає у влаштуванні безперервного теплоізоляційного шару будівельних перегородок, що контактують із землею, вона дозволяє забзепечити уникнення “теплових мостів”, що унеможливлює втрату тепла.

Створення теплоізоляції у підвальних приміщеннях дозволяє зменшити ризик замерзання у таких приміщеннях та процесі конденсації вологи. Такий тип термоізоляції не тільки дозволяє зменшити витрату тепла, але і захищає зовнішній шар гідроізоляції від пошкодження.

 

Утеплення підлоги на першому поверсі

Перед укладанням підлоги є важливим попередня підготовка поверхні. Видаляють близько 30 см верхнього шару грунту та засипають цей простір 5-15 см шаром піску або щебню. Це все заливають бетоном до рівня 10 см, після чого виконують гідроізоляцію, заливаючи водостійким цементом або іншим видом гідроізоляційного матеріалу, товщиною 2,5 см. Після чого виконують теплоізоляцію.

Утеплювач для підлоги має відповідати певним вимогами, а саме: -бути стійким до високого тиску, -бути гідрофобним та -володіти хорошими теплоізоляційними властивостями. Для цього використовують дошки з екструдованого полістирену, поліуретанові плити та шар керамзиту із цементом товщиною 1 см. Для розділення шарів застосовують шари пластику, що забезпечують розділення та захист усіх шарів.

Для таких типів підлог необхідно створення монолітного шару фундаменту (наприклад стяжка з бетону, цементу, гіпсу тощо). Їхня основна задача полягає поглинанні усієї напруги, яка виникає виникає у приміщенні. Основа підлоги повина бути відокремлена від вертикальних будівельних елементів.

 

Зовнішні стіни

Метод поєданання двох утеплювачів найчастіше використовують для утеплення зовнішніх стін будинку, він відносно недорогий, довговічний та легкий у створенні. Він може використовуватись для стін з цегляної кладки, порожнистої цегли, газобетону, монолітного бетону чи збірних стін. Цей метод полягає у кріплені ізоляційних метеріалів клеєвими розчинами – CHEMICOL 100SE для мінеральної вати та – CHEMICOL 100S для пінополістиролу та дюбелями для закріплення плит, покриваючи це все шаром захисної сітки, закріплюючи її шаром CHEMICOL 100E. Також дуже важливим є ізоляція зовнішніх віконних отворів для запобігання втрати тепла.

 

Утеплення стелі будинку

Для виконання вимог по шумоізоляції та пожеєонебезпеці, потрібно використовувати тільки мінераловатні плити, що забезпечують шумоізоляцію, зменшує поширення вогню та втрату тепла із утепленого будинку.

 

Утеплення даху будинку

Важливим є знати, як правильно виконувати  утеплення даху приватного будинку. При виборі теплоізоляційного матеріалу потрібно враховувати його тиск на конструкцію даху, тому матеріал повинен бути легким. Найкраще з цим справляється мінеральна вата, вона не тільки забезпечує хорошу теплоізоляцію, але і допомагає щільно закрити поверхню. За своєю природою мінераловатні плити є дуже легкими, а отже не створюють додаткового напруження на стіни. В середньому для теплоізоляції 150 м² потрібно 450 кг матеріалу на звичайний будинок. Для плоского даху використовуються тверді дошки з мінераловатних плит.

 

При правильному виборі утеплювача ви може скоротити втрати тепла у приміщенні у декілька разів!

 

витрати тепла без утеплення

Для створення справді довговічних систем утеплення рекомендуємо використовувати продукцію швейцарського бренду Chemiplast. Гарантія більше 20 років!

Джерела використані у статті: www.polreff.org та www.termodom.pl

 

 

 

 

©2020 Chemiplast