
Латексна фарба: 5 переваг та недоліків на які слід звернути увагу
При виборі будь-якої фарби, постає питання, де і коли використовувати ту чи іншу фарбу. Які переваги та недоліки існують при виборі латексної фарби. На що звертати увагу?
1. Універсальна та легкомиюча
Виготовлена на водній основі, латексна фарба поєднує у собі переваги універсальності та легкості в миття стін. При нанесенні латексна фарба гладко накладається та добре наноситься на внутрішні стіни. Завдяки своєму водорозчинному складу латексну фарбу можна розводити (якщо це дозволяє виробник) та інструменти легко відмиваються водою з милом, після роботи з фарбою.
2. Латексна фарба екологічна
Латексна фарба є не токсичною що забезпечується мінімальною кількістю летких компонентів, у порівнянні з масляними фарбами, у яких вміст летких органічних компонентів є набагато вищим. Ще однією перевагою латексної фарби над розчиновими фарбами є іхня стійкість до загоряння. Розчинники, які є основою розчинових фарб збільшують ризик виникнення пожежі та є легкозаймистими.
INTERIOR-LATEX латексна фарба екстра-класу
3. Кращий блиск поверхні
У загальному латексна фарба має кращий блиск поверхні та легшк миється, ніж фарба на масляній основі. Проте, чим більший блиск поверхні, тим більше недоліків та нерівностей стіни будуть більш помітнішими.
4. Підвищенна стійкість до дії УФ променів
Сучасні латексні фарби, такі як INTERIOR-LATEX володіють підвищеною стійкістю до вигорання, від пожовтіння на стінах та розтріскування.
5. Латексна фарба швидко сохне
Однією з головних переваг латексної фарби є швидкість висихання поверхні, покритої латексною фарбою. Тому, вам не прийдеться чекати більше години для нанесення другого шару фарби, тоді як для інших видів фарб час висихання першого шару може досягати до 24 годин, час висихання залежить від природніх умов: температури повітря та вологості, що впливає на кінцевий час висихання.
В той же час, у латексної фарби існує і ряд недоліків, тому потрібно враховувати і їх при свому виборі матеріалів для фарбування.
1. (-) Не підходить для фарбування металевих поверхонь
Латексна фарба не покриває металеві поверхні, без попереднього покриття поверхні грунтом.
2. (-) Більш чутлива до змін температури
Наносити таку фарбу потрібно у місцях та приміщеннях де відстуні різкі зміни температур, велика кількість охолодження-розмороження. Тому потрібно враховувати температурі умови при виборі фарби для ваших потреб.
3. (-) Мають більш м’яку поверхню
Латексні фарби володіють більш м’якшою поверхнею, після нанесення, тому вони володіють меншою механічною стійкістю та твердістю
4. (-) Легко пошкодити структуру фарби
Після нанесення фарби потрібно повністю витримати час висихання фарби, зазначеної виробником. Тому що, тільки нанесений шар фарби легко можна пошкодити та залишити нерівності на стінах.
5. (-) Погана адгезія до непідготовлених поверхонь
Перед використанням латексної фарби поверхню, обов’язково, потрібно обробити грунтом для зменшення усіх дефектів та нерівностей стін. Це допоможе зменшити витрату самої фарби, та покращить кінцевий вигляд нанесеного шару.
Робота з латексною фарбою
На сам перед потрібно знати чим розводити латексну фарбу, бо у відрах вона має дуже густу консистенцію і наносити таку фарбу дуже складно. Для розведення таких фарб застосовують воду, перед розведенням латексної фарби її потрібно розмішати, піднімаючи із середини відра усі згустки, які утворюються в результаті довгого зберігання фарби в магазині чи на складі.
В перемішану фарбу поступово доливають воду, при цьому постійно перемішуючи, до тих пір, поки вона не досягне потрібної консистенції. Для розведення найкраще використовувати очищену або столову воду, ні в якому разі не технічну, яка містить велику кількість домішок солей та заліза.
Великий вміст заліза у воді можна побачити неозброєним оком, вони обов’язково проявлять себе у вигляді неприємних жовтих плям, які уже буде неможливо прибрати з пофарбованої поверхні.
Після того як фарба досягне необхідної консистенції, їй потрібно дати можливість настоятись, декілька хвилин, після чого знову перемішати.